DEMO İZLE


ÜRÜN YÖNETİMİ

Üretim, fabrika veya imalat atölyesine sahip olup belirli hammaddeleri belirli işlemlerden geçirerek bir mamül üreten işletmelerin yaptıkları işlemdir. Farklı sektörlerde farklı üretim metodolojileri kullanılabilmekle ve birlikte standart oluşmuş bir üretim yapısı da bulunmaktadır. Üretim yönetimi ile zamandan ve maliyetlerinizinden tasarruf edebilirsiniz.


ZAMANDAN VE MALİYETTEN TASARRUF EDER

Üretim yönetimi, satın alma ve satışla entegre olması gereken bir süreçtir. Müşteriden alınan bir siparişin üretim emrinin verilmesi, üretimin gerçekleşebilmesi için tedarikçilere hammadde siparişlerinin geçilmesi için satın alma ve satış ile entegre çalışılması gerekir. Üretim Emri girişi sonrası makinelere gidecek iş emirleri ve bu makinelerde çalışacak olan personelin planlanması da maliyetlerin hesaplanabilmesi ve zaman planlamasının yapılabilmesi açısından önem taşımaktadır.


Neden Üretim Yöntemi Kullanmalısınız?

  • Ürün reçetelerinizi hızlı bir şekilde tanımlamak,
  • Sipariş ve ürün teslim tarihlerini takip etmek,
  • Üretim ile ilgili yetkilendirmeyi kolayca yapmak,
  • Sorunsuz operasyonlar yönetmek,
  • Kalite kontrolleri hızlandırmak,
  • Stok kontrollerini online yapmak,
  • Gelişmiş üretim raporları edinmek için

BS11 Brode Üretim Takip ERP


Gelişmiş reçete

Gelişmiş Reçete: Gelişmiş Üretim Yönetimi modülü üzerinden tanımlanan reçeteler ile üretim işlemine giren, çıkan, fire verilen, yarı mamül olarak çıkan malzemelerin miktarları formüllerle belirlenebilir.

Sipariş Entegrasyonu

Ön muhasebe sistemi üzerinden aldığınız siparişler ile entegrasyon sağlanmıştır. Alınan siparişler üzerinden direkt üretim emirleri verilebilir ve sipariş listesinden ilgili üretimin durumu anlık takip edilebilir. Üretim esnasında operatörler üretim işleminin hangi müşteri siparişi için olduğunu takip edebilirler.

Kalite kontrol

İmalathanede veya fabrikada bulunan tezgahlar ve makineler için iş istasyonu tanımı, personeller için operatör tanımı, yapılan işlemler için operasyon tanımı, operasyonların sıralamasını belirtmek üzere rota tanımı, operasyonlar üzerinde yapılacak olan kalite kontrol kartları ve kalite kontrol fiş tanımları gelişmiş üretim modülü içinde tanımlanabilir.

Üretim ve iş emirleri

Her bir sipariş alınan malzeme için üretim emri ve bu üretim emrinde seçilen reçeteye bağlı olarak hangi iş istasyonunda hangi operasyonun hangi malzemelere uygulanacağını bildiren alt iş emirleri otomatik olarak tanımlanabilir.

Maliyet Analizi

Üretim Emri, İş Emri ve Üretim Reçetesi bazında maliyet analizi yapılabilir. Tanımlanan maliyet atamalarına göre mamül maliyetine istasyonların amortisman maliyetleri, elektrik harcamaları, gaz harcamaları, çalıştıkları süre için operatör maliyetleri gibi farklı maliyetler eklenerek maliyet analiz raporu alınabilir.

Personel bazlı takip

İş istasyonlarında çalışan operatörlerin (personeller) yaptıkları işlem girişleri sonrası hem iş emirlerinin durumu, hem üretim emrinin durumu, hep ilgili sipariş üzerinden durum takip edilebilir. Bu işlemler sonrası barkod etiket basımı yapılabilir ve istenirse operatör performansları takip edilebilir.


BS11 Brode Üretim ERP özellikleri

Programın Özellikleri;
Sipariş Girişleri ve Onaylama
İş emirleri ve boyahane etiketi,
Üretime alma ve anlık üretim bilgisi,
Desenlere göre maliyet hesaplama,
Fason, Kesim gönderim modülleri,
Makine verimlilik, randıman ölçme,
Detaylı Boyahane gönderim ve takibi,
Kullanıcılara özel yetkilendirmeler,
Kullanıcı dostu kolay ve basit arayüz
MSSQL ve PSQL Veritabanıyla yüksek hız ve güvenlik.


Amaç

Hammadde takibini yapmaktadır. Desen-Varyant bazında sarf miktarlarını görebilir ve ona göre depodan hammadde çıkartır. Anlık olarak üretimi takip eder, hangi sipariş nerede ? sorusunu cevaplar. Randıman raporu sunar. Fason, Kesim veya Boyahaneye gönderilen kuponları detaylı olarak dakika dakika görebilir. Tambura gelen malları katlama makinası ile entegre yazılım ile el değmeden metre bilgisini verir. Sevkiyatta çuvallama yapar, ihracat için gerekli tüm çıktıları hazırlar. Çuval etiketi, çuval içeriği ve invoiceler hazırlar. Müşteri, ülke, desen, varyant ve fiyat filtelerini kullanarak istediğiniz desenin fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.


esnek raporlar

Sipariş Raporu
Hammadde Raporu,
Kuponların durumu, (Müşteri Bazlı)
Makina randuman raporu (Günlük, Aylık),
Üretim Stok Takibi,
Boyahane raporu,
Fason Raporu,
Sevkiyat Raporu
Müşteri Fiyat Listesi